Przestrzeń publiczna

Terminale w przestrzeni publicznej - hotelu, bibliotece, kafejce, sali konferencyjnej...

Przestrzenie publiczne – takie jak hotele i sale konferencyjne, kasyna, biblioteki, restauracje, centra handlowe – to miejsca w sposób szczególny narażone są na niebezpieczeństwo dewastacji, czy kradzież danych. W takich warunkach idealnie spisują się stanowiska terminalowe. Zapewniają niezawodne działanie, bezpieczeństwo danych (zapisanych poza stanowiskiem użytkownika), a w razie potrzeby można je zdalnie wesprzeć z pozycji administratora serwera (zapewniając działanie przez 24 godziny na dobę).

Przygotuj bezpieczną infrastrukturę IT do użytku publicznego

Stanowiska terminalowe – kluczowe korzyści:

 • Zdalne monitorowanie i kontrola
 • Centralne zarządzanie
 • Wysoka niezawodność i bezpieczeństwo
Terminale komputerowe vCloudPoint - na konferencji edukacyjnej Librus 2019 Nowoczesny Dyrektor
Stanowiska terminalowe - komputer dla każdego uczestnika konferencji - terminale vCLoudPoint

Więcej zalet pracowni terminalowych:

 • Szybkie wdrożenie, scentralizowane zarządzanie, łatwy proces aktualizacji na serwerze – to wszystko poprawia wydajność IT i redukuje czas ewentualnych przestojów.
 • Zdalny monitoring i kontrola eliminują konieczność fizycznego przemieszczania się administratorów między stanowiskami użytkowników. Wszelkie prace mogą odbywać się przy biurku administratora, co znacznie przyspiesza czas reakcji w przypadku problemów technicznych. Dzięki temu maksymalnie skracane są ewentualne przestoje w pracy.
 • Wysoce wytrzymałe terminale vCloudPoint nie posiadają części ruchomych, nie potrzebują wentylacji ani chłodzenia – co zapewnia im dłuższe życie. Z racji swej budowy sprzęty te są niezawodne w trudnych warunkach (kuchnie, kasyna, punkty usługowe).
 • Monitoring z wykorzystaniem oprogramowania vMatrix pozwala pracownikom IT zdalnie kontrolować to, co dzieje się przy stanowiskach. Kontrolowane wyłączenie pulpitu wybranego stanowiska w sieci, daje możliwości nadzoru, jakich próżno szukać w przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów.
 • Dane są zabezpieczone, gdyż przechowywane są w serwerze, a nie w terminalu. Zapobiega to niekontrolowanym wyciekom danych, naruszaniu prywatności przez złośliwe oprogramowanie. Zapobiega cybeprzestępczościNawet kradzież sprzętu (terminala) nie niesie ze sobą poważnych skutków.
 • Terminale vCloudPoint typu zero client wytwarzają znacznie mniej ciepła i e-odpadów. Nie generują hałasu, mają minimalne wymiary – są niemal niezauważalne i niesłyszalne, przez co sprzyjają dobrym warunkom pracy. Stanowiska terminalowe są estetyczne i łatwe do utrzymania w porządku i czystości.
 • Dzięki dobremu wsparciu dla multimediów i zaawansowanym narzędziom do zarządzania terminale vCloudPoint są bardzo elastyczne.  Mogą pracować w kioskach multimedialnych, punktach rejestracji, miejscach publicznej prezentacji reklam – również z digital signage, w hotelach (odtwarzanie filmów wysokiej jakości), kafejkach internetowych.
 • Do konfiguracji i zarządzania systemem nie potrzeba specjalnych umiejętności ani szkoleń. Sama obsługa również jest prosta – wystarczy podłączyć terminal na zasadzie plug&play i już można pracować.
Przewiń do góry