Pracownia terminalowo – przyrodnicza

Pracownie przyrodnicze

Pracownie przyrodnicze oparte na technologii terminalowej to wielofunkcyjne rozwiązanie, które łączy zalety pracowni terminalowej z możliwościami mobilnych laboratoriów. Terminalowa pracownia przyrodnicza to specjalnie zaprojektowana przestrzeń edukacyjna przeznaczona do pracy praktycznej, laboratoryjnej w podziale na grupy. Mobilne laboratoria dają możliwość prowadzenia pomiarów kilku różnych wielkości fizycznych jednocześnie i niezależnie od siebie, co daje ogromne pole do wykorzystania tych urządzeń na zajęciach. Zastosowanie w tej samej pracowni terminali vCloudPoint pozwala na bieżąco analizować wyniki wykonanych pomiarów za pomocą dedykowanego oprogramowania. W pracowni terminalowo przyrodniczej może pracować na raz nawet 32 uczniów, np. w grupach czteroosobowych, mając możliwość podzielenia się zadaniami i rozwijania umiejętności współpracy. Zdobywana w ten sposób wiedza, którą zdobywają, jest dla nich bardziej atrakcyjna poprzez praktyczne podejście do nauki.

Terminalową pracownię przyrodniczą można dodatkowo rozbudowywać, poprzez dokładanie elementów takich jak wizualizery, akcesoria laboratoryjne (np. do mierzenia prawa Hook’a, Archimedesa, zasad dynamiki Newtona czy siły odśrodkowej), mikroskopy, czy dodatkowe zestawy czujników zewnętrznych.

  • Możliwość pracy indywidualnej, w parach lub grupowej – również jednocześnie i niezależnie od siebie 
  • Możliwość prowadzenia różnych pomiarów, przeprowadzania doświadczeń, eksperymentów – nauka w formie praktycznej 
  • Pracownia „wiele w 1 – możliwość prowadzenia zajęć zarówno fizyki, chemii, biologii, laboratoryjnych, jak i informatyki 
Pracownie przyrodnicze - terminale vCloudPoint
Pracownie przyrodniczne – testowe laboratorium terminalowo przyrodnicze, przygotowane wspólnie z Partnerem Vision-Distribution – Złotym Partnerem vCloudPoint
Pracownie przyrodnicze - terminalowe vCloudPoint
Pracownie przyrodnicze - dyski sense disc

Pracownia terminalowo przyrodnicza w Szkole Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Wdrożenie terminali vCloudPoint oraz mobilnych zestawów laboratoryjnych Sense Disc – realizacja wspólna, z Partnerem Vision-Distribution, Złotym Partnerem vCloudPoint.

Przewiń do góry