Rozwiązania terminalowe do pracy zdalnej

Komputer do pracy zdalnej?
Wypróbuj stanowisko terminalowe i pracuj z domu!

Komputer do pracy zdalnej – w jaki sposób skonfigurować zdalne stanowisko pracy? Terminale komputerowe vCloudPoint to rozwiązanie, które z powodzeniem może być wykorzystywane w pracy zdalnej. Terminal łączy się przez sieć z serwerem (lub komputerem służbowym w biurze) i korzysta z jego zasobów. Nie musi znajdować się w tym samym miejscu, co serwer, aby stanowić pełnoprawne stanowisko pracy dla użytkownika.

Realizacja połączenia terminala z biurem może odbywać się dwojako:

  • połączenie poprzez protokół RDP z domu do biura, połączenie terminal/komputer – każdy zdalny użytkownik łączy się tylko do swojego komputera i korzysta ze swoich zasobów (wymagany komputer z Windows 10 PRO, brak konieczności zakupu dodatkowych licencji); takie rozwiązanie daje możliwość elastycznej pracy, również w trybie mieszanym – częściowo z domu, częściowo z biura, bez każdorazowego fizycznego przenoszenia komputera z biurka do domu.
  • połączenie poprzez protokół RDP z domu do biura, połączenie terminal/serwer – każdy zdalny użytkownik łączy się do serwera znajdującego się w firmie/urzędzie, loguje się na swoje konto i ma dostęp do swoich zasobów, a praca odbywa się na zasadzie współdzielenia zasobów jednego serwera przez wielu użytkowników (potrzebne dodatkowe licencje).
Komputer do pracy zdalnej - terminal jako stanowisko do pracy zdalnej

Komputer do pracy zdalnej – terminal vCloudPoint to bezpieczne i sprawdzone stanowisko wykorzystywane do pracy zdalnej. Pracuj z domu!

Przewiń do góry