Edukacja

Pracownie terminalowe w szkole. Pracownie językowe.

Szkolne pracownie terminalowe – zamień komputer PC na terminal vCloudPoint

 

  • Zbuduj nowoczesną, wydajną szkolną pracownię informatyczną opartą na terminalach
  • Zmniejsz koszty zakupu sprzętu komputerowego i oprogramowania
  • Oszczędzaj na eksploatacji komputerów
  • Zarządzaj łatwo i skutecznie pracą uczniów jako administrator szkolnej pracowni komputerowej

  Terminal komputerowy – zbuduj pracownię informatyczną mimo ograniczonego budżetu

  Szkoły i uczelnie to specyficzni użytkownicy – z jednej strony wykazują duże zapotrzebowanie na nowoczesną infrastrukturę IT, z drugiej są ograniczeni ściśle określonym budżetem, w ramach którego mogą realizować swoje inwestycje. Odpowiedzią na bolączki ciągłego niedoboru środków finansowych może być technologia terminalowa. Ogromną zaletą pracowni terminalowych jest ich atrakcyjna cena w porównaniu z klasycznymi pracowniami informatycznymi opartymi na komputerach PC, czy notebookach. Mimo niepozornych rozmiarów i zaskakująco niskiej ceny terminale są wydajnymi urządzeniami, które spełniają wszelkie wymagania, jakie stawiają pracowniom komputerowym współcześni użytkownicy. Terminale to dobre rozwiązanie również w przypadku pracowni językowych – czyli jest to ciekawe rozwiązanie dla szkół językowych!  Na rynku polskim pracownie terminalowe wciąż są nowością, jednak grono entuzjastów i zadowolonych klientów stale się powiększa, co dobitnie świadczy, że terminale w szkolnych salach informatycznych to rozwiązanie idealne dla edukacji!

  Sprawdź cechy terminali vCloudPoint
 • Pracownie terminalowe - nowoczesne komputery dla szkół

  Szkolne pracownie terminalowe – zastosowanie wirtualizacji w szkołach to popularny sposób na optymalne wykorzystanie budżetu przeznaczonego na zakup komputerów do szkół

Szkolna pracownia terminalowa - terminalowe komputerowe vCloudPoint

Szkolna pracownia terminalowa vCloudPoint – terminale S100

 • Pracownie terminalowe – kluczowe korzyści:

   

  Niskie koszty zakupu. Stanowisko z pulpitem Windows za ułamek ceny PC. Korzystne ceny licencji na oprogramowanie.

  70

  Niskie koszty utrzymania sprzętu – konserwujesz tylko serwer. Możliwość wykorzystania istniejącego sprzętu (monitory, klawiatury, myszy).

  95

  Oszczędność na kosztach energii – terminale zużywają mało prądu!

  95

  Niskie koszty modernizacji. Cykl życia terminali to nawet 10 lat!

  90

  Dostęp do danych z dowolnego miejsca.

  75
  Terminale vCloudPoint - schemat budowy pracowni informatycznej w szkole

  Schemat połączenia terminali komputerowych vCloudPoint do serwera. Każde stanowisko działa niezależnie, jak odrębny komputer PC z systemem Windows. Przetwarzanie danych odbywa się na serwerze. Użytkownicy posiadają wyodrębnioną przestrzeń dyskową do swojej dyspozycji – dostępną po zalogowaniu. Zarządzanie środowiskiem odbywa się z użyciem oprogramowania vMatrix.

 • Więcej zalet pracowni terminalowych:

  • Niższy koszt inwestycji – terminale vCloudPoint są tańsze niż komputery PC.
  • Mniejsze wydatki na energię – terminale zużywają tylko 5W i wytwarzają mniej ciepła – oszczędność 90% energii, która trafiłaby do komputerów i klimatyzacji.
  • Zarządzanie wszystkimi stanowiskami z jednego systemu operacyjnego i jednego zestawu aplikacji na serwerze. Redukcja pracochłonności w przypadku aktualizacji oprogramowania.
  • Minimalizacja szkód w przypadku dewastacji lub kradzieży sprzętu udostępnionego publicznie – kioski, laboratoria komputerowe, biblioteki. Dane przechowywane są na serwerze zewnętrznym, a sam terminal jest jednostkowo tańszy niż komputer PC.
  • Dłuższy cykl życia terminala (brak ruchomych części) w porównaniu z komputerem PC. W razie potrzeby wystarczy zmodernizować jednostkę centralną.
  • Bezgłośne działanie terminali sprzyja skupieniu podczas pracy. Mały rozmiar urządzenia oszczędza miejsce w klasie. Mniejszy wpływ na środowisko – ograniczenie e-odpadów.
  • Monitorowanie i kontrola stanowisk uczniowskich, pomoc i rozwiązywanie problemów – zdalnie z poziomu stanowiska nauczycielskiego.
  • Podniesienie poziomu atrakcyjności nauczania dzięki obsłudze multimediów i odtwarzaniu wideo wysokiej jakości na wielu stanowiskach jednocześnie.
  • Możliwość rozbudowania funkcjonalności pracowni terminalowej o pracownię językową – w efekcie stanowiska pracy mogą być wykorzystywane również do nauki języków obcych!
  • Możliwość interaktywnego nauczania z wykorzystaniem zintegrowanych narzędzi komunikacyjnych (np. chat) i programów dedykowanych – np. NetSupport School
  • Szybki dostęp do własnych danych z dowolnego stanowiska – za pomocą prostego logowania.

Pracownie terminalowe – przykłady wdrożeń w polskich szkołach:

 

Jeszcze mało informacji? Przeczytaj więcej na temat terminali zero client vCloudPoint i sprawdź szczegóły techniczne >>