Pracownia terminalowa

Pracownia terminalowa

Pracownia terminalowa vCloudPoint to rozwiązanie dedykowane dla szkół. Jest to alternatywa dla tradycyjnych pracowni komputerowych w szkołach. Zastosowanie terminali komputerowych vCloudPoint niesie ze sobą szereg korzyści – finansowych, związanych z bezpieczeństwem, a także komfortem pracy ucznia oraz nauczyciela. Pracownia terminalowa vCloudPoint to nowoczesna, wydajna szkolna pracownia informatyczna, a także platforma, którą możemy rozbudowywać o dodatkowe komponenty, tworząc np. pracownię językową, przyrodniczą, laboratoryjną, czy interdyscyplinarną przestrzeń edukacyjną przeznaczoną do pracy projektowej.  

  • Stanowiska działają niezależnie od siebie
  • Przetwarzanie danych odbywa się na serwerze.
  • uczniowie posiadają wyodrębnioną przestrzeń dyskową do swojej dyspozycji 
  • Nauczyciel/administrator zarządza środowiskiem pracy używając oprogramowania vMatrix i NetSupport School.
Pracownia komputerowa - terminalowa vCloudPoint - w szkole podstawowej w Markach

opinie naszych klientów

Instalacja pracowni terminalowej vCloudPoint, to był strzał w dziesiątkę! Rewelacyjne rozwiązanie dla szkół. Terminale vCloudPoint przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Testowałem wiele rozwiązań dostępnych na rynku - żadne nie miało tak wysokiej wydajności, szybkości, stabilności i niezawodności.
Dariusz Stachecki
Dariusz stachecki
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu
Dzięki wdrożeniu terminali udało nam się zmniejszyć roczne zużycie prądu w skali całej szkoły, a prowadzenie zajęć w pracowni terminalowej vCloudPoint jest komfortowe dla nauczyciela, ponieważ te niewielkich rozmiarów urządzenia nie wydzielają ciepła ani hałasu.
Artur Rudnicki
Artur rudnicki
Wicedyrektor w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu
Dzięki elastyczności rozwiązania możemy rozbudowywać środowisko terminalowe oraz skalować jego wydajność w zależności od potrzeb. Pracownia terminalowa to dla mnie coś więcej niż sala do nauki informatyki - to szyta na miarę interdyscyplinarna przestrzeń edukacyjna, która posłuszy nam przez długie lata.
Adam Perzyński Edukatornia
Adam Perzyński
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku
Przewiń do góry