Szkoła Podstawowa z O. Przedszkolnym im. prof. Alfonsa Hoffmanna w Gródku

Pracownia terminalowa w Szkole Podstawowej w Gródku

Pracownia terminalowa w Szkole Podstawowej w Gródku

Szczegóły wdrożenia

Miejscowość: Gródek
Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym im. prof. Alfonsa Hoffmanna w Gródku
witryna www: http://zspgoluchow.superszkolna.pl/
ilość stanowisk terminalowych: 15 terminali V1

Konfiguracja serwera terminalowego:

  • Pamięć RAM 48 GB
  • Dysk SSD  500 GB
  • Dysk SATA 1 TB
  • Karta graficzna GTX 1050
  • Oprogramowanie: Windows Server 2019, NetSupport School, AVG, GIMP, Scratch, Open Office, vMatrix
  • Procesor Intel Xeon E-2136

Pracownia terminalowa vCloudPoint w Szkole Podstawowej w Gródku

W styczniu 2020r. firma PRODATA dostarczyła do Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Gródku pracownię terminalową vCloudPoint opartą na serwerze zbudowanym na platformie ASUS TS300.

Dyrekcja Szkoły rozważała różne możliwości modernizacji pracowni. Po przeanalizowaniu dostępnych na rynku technologii zdecydowano się na zastosowanie terminali vCloudPoint. Przesłanką były niższe koszty zakupu w porównaniu z klasyczną pracownią komputerową, czy też opartą na laptopach. Wydajność działania pracowni terminalowej nie odbiega od tradycyjnych, opartych na komputerach PC.

Podjęciu decyzji sprzyjał fakt, iż eksploatacja pracowni terminalowej wiąże się z obniżeniem kosztów. Terminale zużywają wielokrotnie mniej energii, a różnice w szkolnych rachunkach za energię elektryczną w ciągu roku są znaczące.  Terminale są powszechnie i z powodzeniem stosowane w dziesiątkach polskich szkół, co było dodatkowym argumentem.

Pracownia od czasu wdrożenia działa bardzo dobrze i płynnie, sama instalacja przebiegła sprawnie i profesjonalnie
oraz zakończyła się wartościowym szkoleniem z obsługi pracowni dla nauczycieli w szkole.

Potrzeby i cele projektu

Szkoła posiadała pracownię komputerową, jednak sprzęt był już wysłużony i nie spełniał współczesnych standardów. Należało wyposażyć salę w nowoczesne technologie, które umożliwiłyby uczniom komfortowe korzystanie z dostępnych aktualnie programów komputerowych.

Nową pracownię planowano wyposażyć w kilkanaście stanowisk terminalowych, pozostawiając w użytku istniejące już na wyposażeniu monitory, klawiatury i myszki. Ten zabieg pozwolił optymalnie zagospodarować budżet przeznaczony na modernizację sali informatycznej. Sercem rozwiązania terminalowego jest oczywiście serwer, którego zasoby są współdzielone przez użytkowników. Z tego powodu właśnie serwer musi być zawsze najwyższej jakości – tę jakość zagwarantowała firma ASUS. Platforma serwerowa TS300 nie tylko w pełni zaspokaja obecne potrzeby szkoły, ale dzięki jej możliwościom łatwe będzie również rozbudowanie i zwiększenie wydajności całej pracowni terminalowej, jeśli zwiększą się potrzeby użytkowników lub ich ilość.

Terminale komputerowe vCloudPoint w polskiej szkole Opinia Klienta

Platforma TS300 doskonale wpasowuje się w nasze potrzeby. Przede wszystkim jest bardzo elastyczna jeśli chodzi o rozbudowę. PRODATA zainstalowała oczekiwane przez nas dyski czy pamięć RAM, ale dzięki szerokim możliwościom platformy TS300 mamy możliwość dalszej rozbudowy serwera oraz zwiększania jego mocy obliczeniowej w przyszłości.

Robert Janiak – Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym

Korzyści z wdrożenia terminali vCloudPoint

  • Komfort pracy nauczyciela – nauczyciel zarządza całą klasą z jednego miejsca, może w prosty sposób udostępniać uczniom pliki, zadawać zadania, sprawdzać testy. Do tego ma w każdej chwili podgląd na pulpity uczniowskie, nie musi chodzić po całej sali – siedząc przy swoim stanowisku może pilnować by uczniowie zajmowali się tematem lekcji, a nie różnego rodzaju „rozpraszaczami”. Do tego terminale nie wydzielają ciepła ani nie generują hałasu – co sprzyja skupieniu podczas nauki.
  • Oszczędności finansowe – bardzo istotna była cena zakupu pracowni. Pracownia terminalowa vCloudPoint, jest tańsza w zakupie niż typowa pracownia komputerowa.
  • Niższe zużycie energii – terminale vCloudPoint pobierają jedynie 5W mocy (szczytowy pobór), co przekłada się w skali roku na znacznie niższe rachunki za prąd w Szkole w Gródku.
  • Mniejszy nakład pracy na zarządzanie systemem – administrator systemu w szkole poświęca teraz o wiele mniej czasu na zarządzanie infrastrukturą niż ma to miejsce w przypadku pracowni tradycyjnych komputerowych.
    Serwer jest jeden, dzięki czemu wszystkie operacje administracyjne, instalacje, aktualizacje, itd. wykonywane są na jednym komputerze.
  • Bezpieczeństwo danych – serwer terminalowy na platformie ASUS jest dobrze chroniony przed atakami czy wyciekami danych, a terminale vCloudPoint nie przechowują na sobie żadnych danych, więc nawet, jeśli ulegną awarii lub zostaną skradzione – szkoła nie straci żadnych danych.
  • Platforma ASUS TS300, wspiera wydajne karty graficzne NVIDIA® Quadro®. Zainstalowano bardzo mocną kartę graficzną, która pozwala uczniom na pracę w programach graficznych, czy płynne odtwarzanie multimediów w jakości Full HD, nawet jednocześnie na wszystkich 15 stanowiskach.

Pracownia terminalowa - Szkoła Podstawowa w Gródku

Stanowiska terminalowe vCloudPoint - pracownia komputerowa w szkole podstawowej

Gródek - pracownia terminalowa w szkole podstawowej

Sieci komputerowe - w pracowni terminalowej w Gródku

Szkoła Podstawowa z O. Przedszkolnym im. prof. Alfonsa Hoffmanna w Gródku
Przewiń na górę