Konfigurowalny interfejs użytkownika

Konfigurowalny interfejs użytkownika – technologia DDP vCloudPoint

 

Brian Madden – ekspert wirtualizacji desktopów – stwierdził: „niska przepustowość, dobre UX (user experience), niskie zużycie CPU – wybierz dowolne dwie cechy”. Zgodnie z tymi słowami w technologii zdalnego pulpitu użytkownicy nie mogą mieć wszystkiego jednocześnie. Rozwiązania dostępne na rynku często nie pozostawiają wyboru użytkownikom lub pozwalają dokonać ustawień tylko jednorazowo – spośród takich parametrów jak gładkość, jakość obrazu i liczba jednoczesnych użytkowników wideo. W praktyce jednak okazuje się, że potrzeby mogą się zmieniać w czasie i w zależności od okoliczności użytkownik ma zmienne priorytety.

Technologia DDP vCloudPoint pozwala administratorom dostosować interfejs użytkownika, w zależności od bieżących potrzeb. Administrator może skorzystać z domyślnego ustawienia „optimum” lub przełączyć na ustawienie „zrównoważone” umożliwiające zmniejszenie zużycia zasobów (przydatne w trakcie odtwarzania wideo HD). Istnieje również opcja „ekonomiczna” – czyli ustawienia stosowane w celu zmaksymalizowania ilości użytkowników. Oprócz tych trzech podstawowych ustawień administrator może konfigurować indywidualnie dla każdego użytkownika następujące parametry: USB, audio, wideo i rozdzielczość.

Technologia DDP vCloudPoint umożliwia ograniczenie transferu tylko do dynamicznych pikseli, co efektywnie redukuje zużycie procesora i oszczędza przepustowość sieci, a jednocześnie pozwala zachować możliwie najlepszą jakość wyświetlania (do 95-96%) – jak w komputerach PC.

Ten film demo został wykonany w panelu  vMatrix Server 1.6.0.7. Moduły i funkcje vMatrix mogą się różnić w zależności od jego wersji.