Nadaj mocy swojej pracowni terminalowej 

Terminal komputerowy V1 vCloudPoint

Wsparcie multimediów

Proponowana przez vCloudPoint innowacyjna technologia DDP (Dynamic Desktop Protocol) umożliwia użytkownikom korzystanie z obrazu o rozdzielczości do 1920×1080 przy pełnej prędkości klatek, bez nadmiernego obciążenia łącza, ze wsparciem kodeków. Możliwe jest wyświetlanie materiału wideo w dowolnym aktualnie lub w przyszłości stosowanym formacie, z wykorzystaniem odrębnych lub osadzonych na stronach internetowych odtwarzaczy wideo.

Tradycyjne terminale stosują technologię RDP lub korzystają z wbudowanego odtwarzacza multimedialnego w celach akceleracji wideo. Skutkuje to ograniczeniem zakresu obsługiwanych formatów i brakiem wsparcia dla plików wideo osadzonych w Internecie. Jednoczesna praca kilku użytkowników pobierających pliki wideo powoduje obniżenie deklarowanej rozdzielczości 720/1080p i pogorszenie obrazu.

Konfigurowalny interfejs użytkownika

Technologia DDP vCloudPoint pozwala administratorom dostosować interfejs użytkownika, w zależności od potrzeb. Administrator może skorzystać z domyślnego ustawienia „optimum” lub przełączyć na ustawienie „zrównoważone” umożliwiające zmniejszenie zużycia zasobów (przydatne w trakcie odtwarzania wideo HD). Istnieje również opcja „ekonomiczna” – czyli ustawienia stosowane w celu zmaksymalizowania ilości użytkowników. Oprócz tych trzech podstawowych ustawień administrator może konfigurować indywidualnie dla każdego użytkownika następujące parametry: USB, audio, wideo i rozdzielczość.

Technologia DDP vCloudPoint umożliwia ograniczenie transferu tylko do dynamicznych pikseli, co redukuje zużycie procesora i oszczędza przepustowość sieci, a jednocześnie pozwala zachować możliwie najlepszą jakość wyświetlania.

Prezentowany film został wykonany w panelu vMatrix Server 1.6.0.7. Moduły i funkcje vMatrix mogą się różnić w zależności od jego wersji.

Bezpieczeństwo danych

Współdzielenie zasobów jest najbardziej efektywnym i oszczędnym sposobem użytkowania komputera. Ze względów bezpieczeństwa administrator może skonfigurować uprawnienia dostępu do danych poszczególnych użytkowników, co chroni ich prywatność.

Oprogramowanie vMatrix Server eliminuje mankamenty tradycyjnego współdzielenia danych dzięki zastosowaniu indywidualnych sesji użytkowników. Każdy użytkownik ma swoją prywatną przestrzeń roboczą, do której nie mają dostępu inni, jednocześnie reszta dysku może być dowolnie skonfigurowana jako widoczna/niewidoczna dla pozostałych. Daje to wysoki poziom bezpieczeństwa we własnej przestrzeni roboczej i zwiększa wydajność pracy w wydzielonej części wspólnej dla wszystkich.

Przyjazne narzędzia vMatrix

Panel administracyjny vMatrix jest bardzo przyjazny dla użytkownika, znacznie ułatwia zarządzanie. Poza zwykłym zarządzaniem stanowiskami, administratorzy IT mogą udostępniać swój pulpit użytkownikom końcowym, komunikować się z nimi za pośrednictwem wbudowanego czatu, wspierać poprzez monitorowanie i kontrolę na pulpicie końcowym. Wszystkie te narzędzia są dostępne w ramach darmowych aktualizacji.

W filmie wykorzystano oprogramowanie vMatrix 1.6.0.7 i firmware 1.1.0.8. Narzędzia i funkcje mogą się różnić w zależności od wersji oprogramowania.

Kompatybilność z urządzeniami USB

Terminale vCloudPoint wykorzystują własną technologię dla urządzeń peryferyjnych USB. Wymagany jest tylko natywny sterownik Windows. Terminale vCloudPoint obsługują szeroką gamę urządzeń USB, które są kompatybilne i pracują ze wszystkimi systemami Windows, a także są w pełni funkcjonalne.

Powszechnie wiadomo, że obsługa peryferiów przez Zdalny Pulpit Windows odbiega od ideału. Systemy operacyjne obsługujące stanowiska końcowe często wymagają instalacji dodatkowych sterowników, znacznie zmniejszając ilość kompatybilnych urządzeń peryferyjnych, a to wydłuża czas interwencji serwisowych i podnosi ich koszty. Nawet w przypadku peryferiów zgodnych z wymaganiami systemu operacyjnego nadal mogą pojawiać się różne problemy. Urządzenia często nie są poprawnie wykrywane przez system, jeśli użytkownicy podczas ich instalacji nie stosowali się ściśle do instrukcji. Zdarza się na przykład, że każdorazowo podczas podłączania drukarki system rozpoznaje ją jako nowe, kolejne urządzenie itp.

Terminale vCloudPoint obsługują szeroką gamę urządzeń USB: pamięci, dyski, słuchawki, drukarki, skanery, ekrany dotykowe, czytniki kart, roboty edukacyjne itp.

Wysokiej jakości dźwięk

W miejsce rozwiązań Microsoft, vCloudPoint proponuje specjalistyczne rozwiązanie dedykowane dla terminali. Wirtualna technologia audio zapewnia niezawodne nagrywanie i odtwarzanie dźwięku w dowolnych systemach Windows, bez ukrytych ograniczeń, bez konieczności dodatkowej konfiguracji.

Aby dodatkowo zwiększyć wysoką jakość dźwięku oraz uzyskać idealną synchronizację, wirtualna technologia audio vCloudPoint redukuje opóźnienie transferu do 0,1 ~ 0,2 sekundy, czyli do 1/20 wartości, jaką umożliwia tradycyjna technologia RDP. vCloudPoint wykorzystuje częstotliwość 44.1KHz co odpowiada jakości dźwięku na płyucie CD oraz 48KHz – ta częstotliwość używana jest z kolei w profesjonalnych produkcjach muzycznych. Taki zabieg zapewnia najlepszą jakość dźwięku niezależnie od tego, czy oglądasz własnie film, obsługujesz klienta przez call center, czy udzielasz lekcji w laboratorium językowym.

 

Prostota konfiguracji i użytkowania

Obsługa terminali jest intuicyjna, instalacja oprogramowania bardzo łatwa, urządzenia zewnętrze podłączane są na zasadzie plug & play.

System operacyjny konfigurowany jest na poziomie serwera. Proces instalacji przebiega w zaledwie kilku krokach. Niezależnie, czy w sieci jest 100 czy 1000 stanowisk, instalacja trwa tylko kilka minut.  Interfejs logowania umożliwia wykrywanie i inwentaryzację połączeń LAN oraz automatyczne logowanie. Jedno kliknięcie i stanowiska są gotowe do pracy. Terminale świetnie sprawdzają się również na stanowiskach pracy zdalnej!

Przewiń do góry